Żyć bez ryzyka
Hrubieszów, woj. lubelskie

Żyć bez ryzyka
Hrubieszów, woj. lubelskie

8 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie odbyła się pogadanka „Żyję bez ryzyka AIDS dla uczniów klas szóstych. Pogadanka przeprowadzona przez pedagoga szkolnego Martę Kuczyńską i pielęgniarkę szkolną Dorotę Orłowską miała uświadomić uczniom, w jaki sposób dochodzi do zakażenia wirusem HIV i jak można się przed tym uchronić.

Celem pogadanki było także obalenie funkcjonujących w społeczeństwie mitów na temat osób chorych na AIDS i uświadomienie młodym ludziom tego, że przy zachowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa można w pełni bezpiecznie przebywać w otoczeniu osoby zakażonej wirusem HIV.

Wiedzę zdobytą w pogadance sprawdził konkurs wiedzy o AIDS, który odbył się 15 grudnia.Uczestnicy konkursu wykonali i zaprezentowali plakat o tematyce AIDS, napisali test oraz odpowiedzieli na pytania. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców: 1. miejsce zajęła klasa VIb (Natalia Dobrowolska, Klaudia Borusiewicz, Paulina Martula), 2. miejsce – klasa VIa (Oliwia Dziewiczkiewicz, Natalia Mosek, Patrycja Klain), 3. miejsce – klasa VIc (Konrad Pogwizd, Jakub Pałka, Szymon Borsukiewicz).

 

Dodaj komentarz

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach programu Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2024


Regulaminy 2024


Lista laureatów ZTU 2023


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: