Pokazywali drugą stronę
Garbatka-Letnisko, woj. mazowieckie

Pokazywali drugą stronę
Garbatka-Letnisko, woj. mazowieckie

Przedstawienie profilaktyczne pt. „Po drugiej stronie wystawiono 12 maja w Publicznej Szkole Podstawowej im. Partyzantów Ziemi Kozienickiej w Garbatce-Letnisko. Tematyka dotyczyła problemu uzależnienia od narkotyków i alkoholu. Organizatorem spektaklu była nauczycielka języka polskiego, Karolina Matejszczak. Pod jej kierownictwem członkowie Koła Teatralnego (22 osoby z klas V-VI) przygotowali przedstawienie, które składało się z dwóch części. Pierwsza z nich miała charakter informacyjny, natomiast druga część była pewnym odwzorowaniem części pierwszej i przybrała formę artystyczną. W inscenizacji wykorzystano różne techniki teatralne, np. pantomimę, dramę. W scenkach zaprezentowane zostały pewne, charakterystyczne reakcje i zachowania ludzi typowe dla problemu, jaki stanowią nałogi. Przedstawienie zostało wystawione dla uczniów klas V-VI.

Cele przedstawienia:dostarczanie uczniom informacji o negatywnych skutkach stosowania używek i pozytywnych wymiarach zdrowego stylu życiauświadomienie uczniów o tym, jak wielkie zagrożenie stanowią w życiu człowieka alkohol i narkotykiprzestrzeganie przed negatywnymi skutkami nałogówkształtowanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie

Przedstawienie zostało pozytywnie odebrane. Młodzi widzowie poważnie potraktowali wystąpienie swoich rówieśników. Na ich twarzach widać było skupienie i niezwykłe zainteresowanie tym, co dzieje się na scenie.

 

Dodaj komentarz

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2023


Regulaminy 2023


Lista laureatów ZTU 2022


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: