492 uczniów przystąpiło do kampanii
Strzelce Opolskie, woj. opolskie

492 uczniów przystąpiło do kampanii
Strzelce Opolskie, woj. opolskie

Gmina Strzelce Opolskie po raz kolejny przystąpiła do kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł. W tegorocznej kampanii wzięło udział 268 uczniów ze szkół podstawowych gminy Strzelce Opolskie (Publiczna Szkoła Podstawowa w Błotnicy Strzeleckiej, Zespoły Placówek Oświatowych w Kadłubie i w Kalinowicach ) oraz 224 uczniów z: Publicznego Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Opolskich i Publicznego Gimnazjum w Szymiszowie.

Zadania kampanii prowadzili pedagodzy, nauczyciele wychowawcy, którzy realizowali zajęcia edukacyjne i konkursy oraz nauczyciele wychowania fizycznego, organizując turnieje sportowe i festyny sportowo-rekreacyjne.

W szkołach biorących udział w kampanii zrealizowano zajęcia profilaktyczne na temat zdrowego stylu życia, aktywnego spędzenia czasu wolnego, zagospodarowania go w umiejętny sposób, dbania o bezpieczeństwo swoje i innych; spotkania z rodzicami, na których przybliżono im temat o narkotykach, używkach i dopalaczach, o ich skutkach oraz tematy propagujące zdrowy styl życia wśród dzieci i młodzieży; zajęcia taneczno-sportowe mające na celu pokazanie dzieciom alternatywnego spędzenia czasu wolnego; mitting LA, promujący aktywny styl życia oraz turnieje międzyklasowe w piłkę ręczną, siatkową i nożną; warsztaty profilaktyczne „Wirtualne uzależnienia o wpływie środków odurzających i alkoholu na organizm młodego człowieka; konkursy: „Szkoła moich marzeń, „Życie bez uzależnień, „Formuła na trzeźwość, „Szukamy młodych mistrzów, „PING? PONG, „Nasza klasa w obiektywie, „Przygoda tuż za progiem, „Moja pasja – moja tarcza; zajęcia o tematyce „Kieruj na trzeźwo – uruchom swój umysł.

W tegorocznej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł laureatami indywidualnych konkursów zostali: uczniowie szkół podstawowych za udział w konkursach : „Przygoda tuż za progiem i „Ping pong (4 osoby) oraz uczniowie szkół gimnazjalnych za udział w konkursach: „Formuła na trzeźwość, „Moja pasja – moja tarcza (4 osoby).

Realizacja zadań przewidzianych w kampanii co roku uatrakcyjnia projekty profilaktyczne realizowane w szkołach. Uczniowie szkół biorących udział w kampanii zdobyli wiele wiadomości na temat zdrowego trybu życia – bez uzależnień.

Realizatorami kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł w gminie Strzelce Opolskie były Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminny Zarząd Oświaty i Wychowania oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.

Uwieńczeniem szkolnych akcji w ramach kampanii „ZTU był festyn profilaktyczny, który został przygotowany i przeprowadzony przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminny Zarząd Oświaty i Wychowania, Komendę Powiatową Policji oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. 15 czerwca 2009 roku reprezentacje szkół współzawodniczyły w konkurencjach sprawnościowych, uczestniczyły w konkursach oraz podziwiały przygotowane dla nich pokazy.

Opracowanie: B. Wróbel – specjalista ds. szkół

 

Dodaj komentarz

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2023


Regulaminy 2023


Lista laureatów ZTU 2022


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: