Z dumą rozpoczęli kolejny rok
Czerwionka-Leszczyny, woj. śląskie

Z dumą rozpoczęli kolejny rok
Czerwionka-Leszczyny, woj. śląskie

– 1 kwietnia uroczyście rozpoczęliśmy działania w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2009” – informują koordynatorzy akcji w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej Wsparcia Dziennego Świetlicy Środowiskowej w Czerwionce-Leszczynach. Po raz czwarty wychowankowie świetlic środowiskowych w Czerwionce-Leszczynach z dumą rozpoczęli kolejny rok z „ZTU”.

Podczas integracyjnego spotkania wychowanków świetlic, odbyło się wiele atrakcyjnych zajęć. Były zabawy z chustą animacyjną, konkurs na mistrza skakanki, teoretyczno-praktyczny quiz sportowy. Poza tym zorganizowano też turniej badmintona, konkurs na najbardziej zakręcony hula-hoop oraz rozmaite gry i zabawy z piłką.

– Niewątpliwie największą atrakcją imprezy było smażenie kiełbasek, pieczenie ziemniaków i chlebka przy wielkim ognisku – podsumowują koordynatorzy.

Wychowankowie świetlicy uprzątnęli ponadto z lasu ogromne ilości śmieci. Znaleźli wśród nich wiele „skarbów”: począwszy od starych okien, na dziwnych beczkach skończywszy. Dzięki tej inicjatywie kolejne wiosenne spacery uczniowie będą urządzać wśród czystej przyrody. Młodzi ludzie zaapelowali też do ludzi, którzy bezmyślnie wyrzucają śmieci na łono natury: „Kto tworzy dzikie wysypiska, ten z przyrody nic nie zyska!”.

Dodaj komentarz

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2023


Regulaminy 2023


Lista laureatów ZTU 2022


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: