XVI Uliczny Bieg Kościuszkowski
Kłodzko, woj. dolnośląskie

XVI Uliczny Bieg Kościuszkowski
Kłodzko, woj. dolnośląskie

17 kwietnia odbył się XVI Uliczny Bieg Kościuszkowski o Puchar Przechodni Dyrektora Miejskiego Zespołu Szkół w Kłodzku. Trasę biegu wytyczono ulicami przyległymi do Miejskiego Zespołu Szkół. Na starcie stanęło wielu zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjaliści z Kotliny Kłodzkiej. Imprezie zorganizowanej przez Miejski Zespół Szkół w Kłodzku oraz UKS „Znicz towarzyszyło hasło „Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Zainteresowanie biegami ulicznymi było bardzo duże, w imprezie wzięło udział wiele szkół podstawowych: z Miejskiego Zespołu Szkół w Kłodzku, Szkoła Podstawowa nr 3, SP nr 6, SP nr 2, Szkoła Podstawowa w Kudowie-Zdroju, Szkoła Podstawowa Edukator w Polanicy-Zdroju, SP w Szczytnej. Gimnazja, które dołączyły w tym roku, to: Gimnazjum nr 1 w Kłodzku, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum w Szczytnej, Gimnazjum w Kudowie-Zdroju, Gimnazjum w Wojborzu oraz gimnazjum w Miejskim Zespole Szkół w Kłodzku. Do biegu zgłoszono aż 346 młodych biegaczy.

Zawodnicy walczyli w niezwykłej atmosferze. Kibicowali im nie tylko organizatorzy, nauczyciele, uczniowie, zaproszeni goście, ale również rodzice, dziadkowie, a nawet turyści. W kategorii szkół podstawowych 1. miejsce i Puchar Przechodni Dyrektora Miejskiego Zespołu Szkół w Kłodzku otrzymała SP nr 6 w Kłodzku, uzyskując 887 punktów. 2. miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Kudowie-Zdroju z 881 pkt., a 3. wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 3 w Kłodzku z 872 pkt.

Klasyfikacja drużynowa szkół gimnazjalnych: 1. miejsce oraz Puchar Przechodni Dyrektora Miejskiego Zespołu Szkół w Kłodzku otrzymało Gimnazjum w Szczytnej (898 pkt), 2. miejsce – Gimnazjum w Kudowie-Zdroju (876 pkt), 3. miejsce – Gimnazjum w Wojborzu (872 pkt).

Po zakończonych zawodach nie mogło zabraknąć pysznej grochówki i gorącej herbaty dla wszystkich uczestników.

Relację nadesłała Agnieszka Tokarz-Zwierz, koordynator kampanii w Miejskim Zespole Szkół w Kłodzku.

 

Dodaj komentarz

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

  • Nowe oferty wiosna-lato 2024
    Zachęcamy do zapoznania się z nowymi ofertami profilaktycznymi, które przygotowaliśmy na okres wiosenno-letni.
  • Konkurs fotograficzny – wysyłka nagród
    Informujemy, że wysyłka nagród przyznanych w konkursie “W zdrowym ciele zdrowy duch” zostanie zrealizowana do końca lutego 2024.
  • Konkurs fotograficzny – wyniki
    Poniżej prezentujemy wyniki konkursu fotograficznego pn. “W zdrowym ciele, zdrowy duch”, który został zorganizowany w ramach kampanii ZTU 2023.

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach programu Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2024


Regulaminy 2024


Lista laureatów ZTU 2023


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: