Policja z dziećmi na wspólnej akcji
Śmigiel, woj. wielkopolskie

Policja z dziećmi na wspólnej akcji
Śmigiel, woj. wielkopolskie

Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Śmigla po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł. Po raz kolejny zaprosiła również do współpracy samorządowe placówki oświatowe. 15 kwietnia odbyło się spotkanie z dyrektorami szkół, podczas którego komisja przekazała placówkom materiały informacyjne.

Kampania to przede wszystkim działania profilaktyczne, które mają uświadamiać społeczeństwu, a w szczególności dzieciom i młodzieży, jakie negatywne skutki pociąga za sobą nadmierne spożywanie alkoholu. Skierowana jest także przeciw pijanym kierowcom.

W akcję wpisują się konkursy dla uczniów i nauczycieli, współorganizacja imprez sportowych i rekreacyjnych, m.in. z Ośrodkiem Kultury fizycznej i Rekreacji w Śmiglu, a także rozprowadzanie ulotek informacyjnych.

Pierwsze działania już podjęto: 17 kwietnia dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych, wspólnie ze śmigielską policją, wręczały kierowcom broszury „Kieruj na trzeźwo – uruchom swój umysł.

Relację przygotowała Anita Kasperska.

 

Dodaj komentarz

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2023


Regulaminy 2023


Lista laureatów ZTU 2022


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: