Nie daj się nałogom!
Kazimierz Dolny, woj. lubelskie

Nie daj się nałogom!
Kazimierz Dolny, woj. lubelskie

3 kwietnia w Gminnym Zespole Szkół w Kazimierzu Dolnym odbył się Dzień Profilaktyki pod hasłem „Nie daj się nałogom, bądź po prostu sobą. Rozpoczął on ogólnopolską kampanię profilaktyczną „Zachowaj Trzeźwy Umysł. Od rana młodzież gimnazjaliści rywalizowali w konkurencjach intelektualnych i sportowych.

Program podzielony był na dwie części. Pierwsza część składała się z konkurencji sportowych, były to m.in. rzuty do kosza, skakanka, slalomy, ubieranie na czas. W drugiej części było miejsce na pytania dotyczące uzależnień, rozsypankę wyrazową, z której należało ułożyć hasło profilaktyczne, a na zakończenie – „Jaka to melodia? przygotowana przez samorząd uczniowski.

Ogłoszono ponadto konkurs plastyczny dla klas na plakat o tematyce profilaktycznej. Młodzież bardzo się zaangażowała, ze wszystkich prac stworzono wystawę w sali gimnastycznej.

Poszczególne konkurencje były oceniane, na zakończenie wyłoniono zwycięską klasę. Klasa IIc wywalczyła nagrodę główną, czyli 1000zł na dofinansowanie do wycieczki (z funduszy Gminnego Programu Profilaktyki). Na drugim miejscu znalazła się klasa IIIb, a trzecie zajęła IIIc. Wszyscy otrzymali pyszne słodycze.

Koordynatorkami i pomysłodawczyniami imprezy były Anna Stefanek i Anita Lasek, szkolni pedagogowie.

 

 

Dodaj komentarz

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

  • Nowe oferty wiosna-lato 2024
    Zachęcamy do zapoznania się z nowymi ofertami profilaktycznymi, które przygotowaliśmy na okres wiosenno-letni.
  • Konkurs fotograficzny – wysyłka nagród
    Informujemy, że wysyłka nagród przyznanych w konkursie “W zdrowym ciele zdrowy duch” zostanie zrealizowana do końca lutego 2024.
  • Konkurs fotograficzny – wyniki
    Poniżej prezentujemy wyniki konkursu fotograficznego pn. “W zdrowym ciele, zdrowy duch”, który został zorganizowany w ramach kampanii ZTU 2023.

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach programu Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2024


Regulaminy 2024


Lista laureatów ZTU 2023


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: