Gawęda księdza Jerzego
Rokietnica, woj. podkarpackie

Gawęda księdza Jerzego
Rokietnica, woj. podkarpackie

Zespół Szkół w Rokietnicy już szósty rok uczestniczy w kampanii. 1 kwietnia odbył się środowiskowy turniej piłki siatkowej, w którym uczestniczyły reprezentacje uczniów, rodziców, nauczycieli i samorządowców. Dwa tygodnie później, w czwartek 16 kwietnia, uczniowie zebrani w sali sportowej wysłuchali gawędy wygłoszonej przez ks. Jerzego Kędzierskiego.

Duszpasterz opowiadał o etycznych walorach sportu i jego pozytywnym wpływie na kondycję człowieka, również tę duchową. Ksiądz profesor przedstawił również niektóre sylwetki wybitnych polskich sportowców oraz mówił o zamiłowaniu do sportu i turystyki Jana Pawła II. Gawędę zakończono wspólną modlitwą Anioł Pański, zaś dziewczęta ze scholi odśpiewały „Barkę.

Ks. Jerzy jako pierwszy został uhonorowany certyfikatem kampanii. Certyfikat wręczyła mu wójt gminy Bożena Gmyrek. Na uroczystości gościli: poseł Andrzej Ćwierz oraz starosta powiatu jarosławskiego Tadeusz Chrzan.

Rokietnicka kampania wpisuje się w tym roku w ogólnopolski projekt KAROL poświęcony pamięci Ojca Świętego. Patronem tego przedsięwzięcia jest Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe. W rokietnickiej szkole będą organizowane zawody sportowe, konkursy plastyczne i literackie oraz wycieczki krajoznawcze.

Relację nadesłał Adam Grymuza.

 

Dodaj komentarz

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2023


Regulaminy 2023


Lista laureatów ZTU 2022


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: