Nowe boisko na finał kampanii ZTU!
Łukowa, woj. lubelskie

Nowe boisko na finał kampanii ZTU!
Łukowa, woj. lubelskie

Tegoroczny Gminny Finał kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł zorganizowany, już po raz osiemnasty, przez Szkołę Podstawową im. por. Edwarda Błaszczaka ps. “GROM” w Chmielku, połączony został z Rodzinnym Festynem Sportowym z okazji oddania do użytku boiska sportowego w Chmielku. Gospodarzami uroczystości byli Wójt Gminy Łukowa Stanisław Kozyra, Dyrektor SP w Chmielku Zbigniew Sokal oraz Rada Rodziców Szkoły.

Uroczystego przecięcia wstęgi nowo oddanego do użytku boiska dokonali przybyli na tę uroczystość: Jarosław Stawiarski – Minister Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Michał Mulawa – Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, Kazimierz Paterak – Starosta Biłgorajski, Wójt i Radni Rady Gminy Łukowa oraz przedstawiciele gospodarzy i uczniów. Poświęcenia boiska dokonał ksiądz Marek Tworek, proboszcz Parafii Chmielek.

Dla licznie zebranych dzieci, młodzieży, mieszkańców Chmielka i okolicznych miejscowości przygotowano darmowy plac zabaw, opiekę animatora oraz konkursy z nagrodami. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. por. Edwarda Błaszczaka ps. “Grom” w Chmielku zaprezentowali program artystyczny o prawach dziecka.

W trakcie imprezy uczniowie – zwycięzcy szkolnego etapu konkursu tegorocznej kampanii pod hasłem: „AUTOPORTRET – Zadziwiam siebie, gdy siebie poznaję! – czyli o budowie poczucia własnej wartości” otrzymali z rąk Stanisław Kozyry – Wójta Gminy Łukowa i Jana Roja – kierownika PT KRUS w Biłgoraju nagrody oraz dyplomy wyróżnienia. Wszystkim obecnym na imprezie uczniowie rozdali ulotki profilaktyczne tegorocznej kampanii.

Na nowym boisku rozegrano mecze piłki nożnej pomiędzy młodzieżą ze szkół w Chmielku i Łukowej. Dla wszystkich uczestników imprezy gospodarze przygotowali poczęstunek: pyszną grochówkę z wojskowego kotła i kiełbaski z grilla.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. por. Edwarda Błaszczaka ps. „GROM” w Chmielku Zbigniew Sokal i szkolna koordynatorka kampanii składają na ręce Wójta Gminy Łukowa Stanisława Kozyry i jego współpracowników serdeczne podziękowanie za zaangażowanie w kampanię na terenie naszej szkoły i sfinansowanie nagród konkursowych.

Autor: Kazimiera Sokal, koordynator kampanii w SP w Chmielku

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2021


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: