Happening Narkotyki? To mnie nie kręci!
Nowe Miasto nad Pilicą, woj. mazowieckie

Happening Narkotyki? To mnie nie kręci!
Nowe Miasto nad Pilicą, woj. mazowieckie

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą zorganizowano happening Narkotyki – TO MNIE NIE KRĘCI! Wydarzenie przygotował Zespół ds. Profilaktyki i Wczesnej Interwencji.

Na porannym apelu zostały przedstawione najważniejsze zagadnienia dotyczące narkotyków, skutków ich zażywania dla zdrowia i życia człowieka. Wszyscy już wiedzą, że zażywanie narkotyków (czy dopalaczy) prowadzi do uzależnienia, z którego bardzo trudno jest się uwolnić.

Uczniowie szkoły podstawowej wykonali kilka plakatów profilaktycznych o tematyce antynarkotykowej. Przez cały dzień wyświetlane były filmy o zgubnym działaniu narkotyków na organizm młodego człowieka. Przedstawiono także telefoniczne numery instytucji i strony internetowe, na których można znaleźć cenne porady, gdzie uzyskać fachową pomoc. Podczas apelu wszyscy uczniowie dostali symboliczne etykiety, które nosili przez cały dzień – oznaczające sprzeciw wobec narkotyków („Stop narkotykom!”).

Celem działania było zapoznanie uczniów z negatywnymi skutkami sięgania po środki psychoaktywne (narkotyki i dopalacze), zwiększenie świadomości na temat zagrożeń, kształtowanie świadomego i zdrowego stylu życia, kształtowanie właściwej postawy wobec samego siebie – doskonalenie umiejętności bycia asertywnym, umiejętności świadomego odmawiania.

Na zdjęciach: Uczniowie prezentują wykonane przez siebie plakaty; uczniowie słuchają wykładu Jolanty Kacprzak na temat szkodliwości narkotyków; oglądają film poświęcony uzależnieniu od narkotyków.

Autorki: Jolanta Kacprzak, Agnieszka Walczak-Słonecka

RODZINA NA TAK! – NOWOŚĆ

ALKOHOL I PAPIEROSY

Odpowiedzialny Kierowca 2016

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2023


Regulaminy 2023


Lista laureatów ZTU 2022


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: