Dzień Trzeźwości
Nowe Miasto nad Pilicą, woj. mazowieckie

Dzień Trzeźwości
Nowe Miasto nad Pilicą, woj. mazowieckie

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Mieście nad Pilicą koniec kwietnia upłynął pod hasłem profilaktyki alkoholowej. W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł zorganizowano Dzień Trzeźwości.

Dzień trzeźwości rozpoczął się porannym apelem szkolnym, podczas którego zaprezentowano program artystyczny pod hasłem „Alkohol to zguba ludzkości”.

Głównym przesłaniem przedstawienia było uświadomienie zagrożeń chorobowych wynikających z nałogowego picia alkoholu przez określone grupy wiekowe, w tym dzieci i młodzież. W występie wzięli udział uczniowie: Anna Bartyzel, Dawid Puchalski, Justyna Matuszczak i Malwina Binkiewicz. W przedstawieniu wykorzystano elementy pogadanki edukacyjnej i inscenizacji teatralnej oraz dla lepszego zobrazowania wpływu alkoholu na organizm model tułowia człowieka.

Na potrzeby obchodów Dnia Trzeźwości wszystkim uczniom rozdano plakietki oznaczające sprzeciw dla alkoholizmu. Uczniowie mieli też okazję zapoznać się z gazetką tematyczną pt: „Nie piję, alkohol szkodzi”.

Uczniowie wyposażeni w tematyczny transparent i koszulki przemaszerowali ulicami miasta do Parku Granowskich w Nowym Mieście nad Pilicą. Pochód miał na celu zaangażowanie dzieci i młodzieży w aktywne przeciwstawianie się nałogom i zwrócenie uwagi społeczności lokalnej na problem alkoholizmu.

W Parku odbył się Bieg trzeźwości, którego celem było pokazanie uczniom, że lepiej zaangażować się w sport i żyć zdrowo, niż popadać w niewolę alkoholu. Przed biegiem przeprowadzono fachową rozgrzewkę i zapoznano zawodników z trasą oraz regułami zawodów. Podzieleni na grupy, w zależności od wieku i płci, uczniowie bez problemu pokonali wyznaczoną trasę. Rywalizacja odbywała się zgodnie z zasadą fair play. Zmaganiom sportowym sprzyjała słoneczna, wiosenna pogoda. Po zawodach na uczestników biegu czekały napoje i słodkie upominki.

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Obchody Dnia Trzeźwości połączone z imprezą sportową okazały się dobrym sposobem na zabawę połączoną z owocną profilaktyką.

Organizacją Dnia trzeźwości zajęła się Barbara Dudek. Występ artystyczny przygotowany został pod czujnym okiem Wiolety Okowiak. W przygotowanie obchodów aktywnie włączyła się Wioleta Orzechowska. Organizatorami biegów przełajowych byli Marcin Walczak, Dariusz Zgieb.

Opracowały: Wioleta Okowiak, Wioleta Orzechowska, Barbara Dudek.

RODZINA NA TAK! – NOWOŚĆ

ALKOHOL I PAPIEROSY

Odpowiedzialny Kierowca 2016

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2023


Regulaminy 2023


Lista laureatów ZTU 2022


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: